A-tým na mistra nestačil, na Kladně prohrál vysoko 1:7

Muži A 04.10.2014   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 5.kolo - sobota 4.10.2014

HBC Alpiq Kladno (3:0;3:0;1:1) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 4:01 Hnízdil D. (Soukup), 5:10 Pospíšil (Nosek, Šrámek), 7:20 Pražák (Soukup, Pospíšil), 20:10 Šrámek (Pražák), 20:59 Hnízdil D. (Špaček, Kohout), 29:35 Špaček (Kohout, Hnízdil D.), 44:13 Izaj (Šťastný) - 43:34 Fejfar (Moravec, Štefanský)
Sestava Kertu : Gerlich (8. Sup) - Kuna, Rozenberg, Bošák, Šmíd, Štefanský, Kočka - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Myslivec, Moravec, Janoušek, Fejfar, Martínek, Postulka
Rozhodčí: Kettner, Záhora

Kladno se v zajímavém souboji střetlo s Kert Parkem Praha a hned od úvodu to bylo utkání, které jasně dirigovali hráči Kladna. Ti se ujali také rychle vedení, když se po čtyřech minutách ujala rána Daniela Hnízdila. Kladno první branka povzbudila a za minutu přistála za zády gólmana Kertu další kladenská navštívenka, když se prosadil důrazem před brankou Jan Pospíšil. První třetina nebyla ani ve své polovině a domácí nadělovali znovu. Skvostnou přihrávku Soukupa přetavil v gól Ondřej Pražák. To už bylo moc na gólmana Gerlicha, který přenechal místo Martinu Supovi. Kert se příliš do šancí nedostával, ale přeci jen se hosté dokázali dostat k ohrožení Jana Jirotky, který však nakonec musel likvidovat hlavně akci v podání mladíka Fejfara.

Druhá část před zraky více než stovky diváků začala opět zajímavými šancemi, i když ty první se Kladnu ještě nepovedly, posléze však přišly dva góly během jediné minuty. Trefili se totiž David Šrámek a podruhé v utkání i Daniel Hnízdil. Kertu se mohlo povést alespoň snížit záhy, jenže velká šance Martina Kručka skončila pouze nad brankou Kladna. Další možnost pro hosty se naskytla při dvojnásobné přesilovce, ale ani jednu ze dvou výhod hráči Kertu ke gólu nevyužili. V závěru třetiny se pak znovu měnilo skóre, když na jedné straně neuspěl v koncovce Janoušek, na té druhé Martin Špaček ano.

Do posledního dějství vstoupili aktivně hostující hráči a hned několikrát zajímavě vyzkoušeli pozornost gólmana Jirotky, který však držel čistý štít. Poslední část už nenabízela tak atraktivní hokejbal, čemuž se za stavu 6:0 nejde ani příliš divit, přesto v poslední třetině ještě padly dva góly. Nejprve však na jedné straně trefil tyčku Daniel Hnízdil a hattrick tak zkompletovat nedokázal. Hosté nakonec čisté konto Janu Jirotkovi nedovolili, když se trefil hostující talent Fejfar. Poslední slovo v utkání měli symbolicky znovu domácí, za které skóroval Filip Izaj.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz