Kert Park vstoupil do sezony na výbornou, Třinec porazil 5:0

Muži A 07.09.2014   Michal Pěch

CCM Extraliga hokejbalu - 1.kolo - sobota 6.9.2014

HC KERT PARK PRAHA (2:0;1:0;2:0) HBC Enviform Třinec
Branky: 7:14 Kruček M. (Štefanský, Sýkora), 11:50 Štefanský (Sýkora, Kruček M.), 20:46 Kruček J. (Bošák), 33:19 Kočka (Kuna), 36:46 Fejfar
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Michetschläger, Kuna, Rozenberg, Bošák, Šmíd, Sunkovský - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Myslivec, Sýkora, Štefanský, Fejfar, Postulka, Martínek
Rozhodčí: Kettner, Záhora
Diváci : 87

Utkání mezi Kertem a Třincem mělo favorita v podobě domácího celku, který se snažil prezentovat aktivní hrou hned od úvodu a už po necelých třecch minutách se mohl díky půrniku Martina Kručka ujmout vedení ovšem bez úspěchu. Nejlepší hráč loňského ročníku extraligy podle hlasování fanoušků v pravidelných anketách se dočkal na začátku osmé minuty, kdy otevřel skóre utkání. Nálsledně měli možnost korigovat skóre hosté, ale proti byl gólman Gerlich,, který zastavil dvě velké šance Enviformu a následně mohl na 2:0 zvýšit David Štefanský.

Na začátku druhé třetiny se mohli prosadit hosté, ale neuspěli a neprosadili se ani v následné přesilovce, kdy naopak Třinec mohl hned dvakrát inkasovat, ale Martin Kruček ani jednu možnost nezakončil k domácí spokojenosti. Daleko lépe se už vedlo za další chvíli Jiřímu Kručkovi. Do ácí vedli už 3:0, ale v závěru druhé části se museli brátnit proti sérii velkých šancí Třince, ale všechny míčky pochytal Gerlich.

Kert nápor Třince ustál a na začátku třetí části se domácí znovu dokázali prosadit a hned dvakrát. Nejprve dokázal zvýšit Jan Kočka a po něm se ve svém premiérovém extraligovém utkání trefil také Tomáš Fejfar. V závěru třetiny oba týmy přišly se zajímavými šancemi, ale na obou stranách se vytáhli bývalí branáři reprezentace Gerlich a Heczko.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz