MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Luděk Hradecký: Pokud budeme táhnout za jeden provaz, máme šanci zvítězit

Muži A 02.05.2014   Michal Pěch

Rozhovor s Luďkem Hradeckým po utkání v Hradci Králové

V sobotním zápase v Hradci Králové jste získali první 3 body, jak bys jej hodnotil?

Tentokrát vyhrál tým, který předvedl stoprocentní týmový výkon, při kterém každý z hráčů táhl za jeden provaz.

Ty ses hned v druhé minutě prosadil a poslal Pražany do vedení 1:0. Jak se celá situace udála?

Pišta odvedl dobrou práci v naší obranné třetině, já si v rychlosti vyměnil míček s Járou Pospíšilem, který ho přehrál na Kruču a po jeho přihrávce se mi podařilo trefit horní část branky do protipohybu brankáře Hradce.

V druhé polovině první třetiny jste ale dvakrát inkasovali. Došlo po prvním gólu k mírnému polevení?

Občas se může zdát, že máme výpadek, ale tentokrát nás Hradec prostě přehrál a zaslouženě dvakrát skóroval.

V druhé třetině si nejprve vyrovnal, ale poté jste v poslední minutě druhé třetiny opět inkasovali. Dostat gól do šatny před závěrečnou třetinou není nic příjemného, že?

Na jednu stranu je to studená sprcha, ale díky bojovnosti a chuti zápas vyhrát jsem si po druhé třetině nepřipouštěl, že by nám tato branka mohla defakto ukončit sezonu.

Tato branka vás nepoložila a ty si naopak v úvodu třetí části dokonal hattrick. Co se ti v tu chvíli "honilo" hlavou?

Že chci vyhrát!

Třetí třetina byla poté docela hektická a s přibývajícím časem bylo jasné, že kdo dá gól, nejspíš zvítězí. Minutu a půl před koncem třetí části si vyslal Jirku Kručka do samostatného úniku a ten se nemýlil. Věřil si, že utkání už dotáhnete do vítězného konce?

Věděl jsem, že to bude ještě hodně těžké s ohledem na kvalitu Hradce, ale je to tak v tu chvíli už jsem věřil, že zápas vyhrajeme a nejen já, každý z nás. Všichni jsme se na výsledek pekelně nadřeli.

Následná power-play Hradce byla ale dosti nepříjemná ...

Hradec hrál nepříjemně celý zápas.

Postupovou naději jste ztvrdili 11 vteřin před koncem po spolupráci s Jirkou Kručkem. Jaké pocity si měl po utkání?

Cítil jsem obrovskou spokojenost.

Tuto sobotu vás čeká klíčové utkání s Mostem na Lužinách, kdy vás vítězství za 3 body může posunout do semifinále. Jak vidíš postupové naděje, jak se na soupeře připravit a čeho se musíte vyvarovat?

Nepatřím do skupiny hokejbalových expertů s "elektronickou tužkou". Tohle je otázka spíš na Pištu, nebo Kuniče. Stojím si za tím, že pokud budeme táhnout za jeden provaz tak jako v Hradci máme šanci Most porazit.

Na závěr rozhovoru tvoje pozvánka právě na toto utkání...

Pevně věřím, že si lidé blízcí našeho klubu, ale i široká veřejnost nenechá ujít nejdůležitější zápas letošní hokejbalové sezony na Praze 13! Doražte nás podpořit od 16:00 hodin na Lužinách.

Tags: , , , , , , , ,