B-tým v Kolíně dvakrát prohrál a je na hraně propasti

Muži B 30.04.2014   Michal Pěch

O víkendu nastoupil B tým k prvním dvěma utkáním play-off ve čtvrtfinále proti HBC Kolín. Z obou zápasů chtěl samozřejmě urvat co nejvíce, ale opak byl krutou pravdou. Pražanům nevycházelo téměř nic, dolů je srážela hlavně nedisciplinovanost (především v prvním zápase, kdy se nechali vyloučit třináctkrát) a mizérie v koncovce (naopak ve druhém utkání nedokázali využít ani jednu z 13 nabídnutých přesilovek). Skóre tomu také odpovídalo a po víkendu odjížděli domů s prohrami 6:0 a 4:0.

2.NHbL - 1.ČTVRTFINÁLE - sobota 26.4.2014

HBC Kolín (2:0;1:0;3:0) HC KERT PARK PRAHA B
Branky: 2:18 Kunášek (Červinka, Pospíšil P.) PP, 11:19 Král (Volavka, Glaser), 15:47 Král (Bášti), 34:17 Pospíšil P. (Pospíšil M.) SH, 41:05 Turek (Teplý, Bášti), 41:26 Teplý (Glaser)
Sestava Kertu : Kučera (Varga) – Řezáč, Čápek, Kužel, Symon – Lívanec, Zelenka, Jura, Skalický, Procházka „C“, Fejfar, Kocian, Kajda, Červený
34:19 10:13 1:0 / 1:0

V prvním utkání bylo vše špatně již od začátku. Kolín na Kert vletěl a hned od první minuty dokazoval, kdo je na hřišti pánem. Hosté vůbec nestíhali, ať už rychlostně, nebo v osobních soubojích. Domácí začali svou kanonádu už ve 3. minutě, kdy dokázali využít jednu z mnoha přesilovek. Do konce třetiny navíc stihli zvýšit ještě jednou. Pražané to nechtěli tak rychle vzdát a v 2. části srovnat hru, ale to se vůbec nepovedlo, hned po 47. sekundách Kolín zvýšil na 3:0. Většina gólů padla jako přes kopírák, po individuálních chybách v obraně, když se domácí dostávali často do samostatných, které dokázali velice účinně využívat. O naprosté nepohodě Kert Parku svědčily i dvě branky, které inkasoval ve 3. třetině ve vlastní přesilovce.
Na tento zápas chtěli tak lužinští hodně rychle zapomenout a druhý den nastoupit jako úplně jiný tým.

2.NHbL - 2.ČTVRTFINÁLE - neděle 27.4.2014

HBC Kolín (0:0;2:0;2:0) HC KERT PARK PRAHA B
Branky: 15:26 Pospíšil P. (Kunášek), 29:10 Pospíšil M. (Král, Kunášek), 39:55 Štěpánek (Pospíšil P.), 42:27 Král (Pospíšil M.) SH
Sestava Kertu : Varga (Kučera) – Řezáč, Čápek, Bošák, Jura, Michetschläger, Symon – Toula, Procházka „C“, Kocian, Kajda, Korynta, Zelenka, Fejfar, Lívanec, Červený
24:29 13:4 0:0 / 1:0

Druhý den došlo k pár změnám v sestavě, nenastoupil Petr Skalický kvůli problémům s žebry, na druhou stranu do obrany přibyli ke stávajícím čtyřem bekům navíc Ivo Bošák a Petr Michetschläger, k tomu do útoku ještě David Korynta a Lukáš Toula.
A zápas nezačal pro Pražany vůbec špatně, hra byla diametrálně odlišná od předešlého dne a zdálo se, že dnešní klání bude daleko vyrovnanější. První třetina skončila bez branek a v té druhé chtěl Kert udeřit a ujmout se vedení. To se ale povedlo Kolínu hned po 26. vteřinách hry a tak se ujal vedení 1:0. Lužinští se snažili tlačit, ale k tížené brance to nevedlo. Naopak, necelou minutu před koncem 2. periody si nechali dát hosté gól do šatny.
V poslední části si domácí náskok bezpečně hlídali a navíc po dalších hrubicích v obraně soupeře dokázali vstřelit ještě 2 branky a zatlouct tak poslední hřebíčky do rakve Kertu.

Po tomto víkendu tak B tým prohrává v sérii už 0:2 a situace pro něj začíná být kritická. Od teď už si nemůže dovolit prohrát. Třetí zápas se odehraje tuto sobotu doma na Lužinách už v 8:00. Přijďte nás podpořit!

Autor: Jan Symon