Kert Parku se utkání v Plzni nepovedlo, prohrál 1:5

Muži A 12.10.2013   Michal Pěch

FORD CREDIT extraliga hokejbalu - 7.kolo - pátek 11.10.2013

HBC Plzeň (0:0;0:0;0:0) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 1:33 Zeman (Groňka), 11:19 Benedikt J., 19:46 Švarc (Polívka, Kejř J.), 34:04 Benedikt J. (Benedikt O.), 37:11 Valenta TS - 38:36 Kruček J. (Pospíšil, Hradecký)
Sestava Kertu : Mikl (Sup) - Sikora, Pospíšil, Skalník, Rozenberg, Pavlík, Adam, Mráz - Kruček M., Kruček J., Hradecký, Kočka, Kuna, Krtička, Myslivec, Korynta, Janoušek, Netymach
Rozhodčí: Kettner, Záhora
Diváci : 90

Západočeši zahájili zápas výborně, když se hned ve druhé minutě dostali zásluhou Petra Zemana do vedení. Následně ubránili oslabení a při vlastní přesilovce hosty opět zatlačili. Z tohoto tlaku vyústila také druhá branka Plzně, když Jiří Benedikt tvrdou ranou překonal brankáře Mikla. Většinu času měli domácí více ze hry a svého soupeře také vysoko přestříleli.

Druhá třetina začala trochu vyrovnaněji a první šanci si vytvořil Kert Praha. Martin Kruček ale ve velké šanci selhal a klečícího Marka nepřekonal. Odpověď přišla záhy. Poprvé se v extralize trefil Marek Švarc a později se ukázalo, že právě tato trefa byla tou rozhodující. Hosté se ze třetího zásahu dlouho vzpamatovávali a přestože byla hra poměrně vyrovnaná, Pražané opět zahrozili až v závěru druhé třetiny, to si ale dokázal poradit Jan Marek, který tak potvrdil svoji výbornou formu.

Závěrečná patnáctiminutovka začala krátkou přesilovkou hostů, ta ale skončila s faulem Hradeckého, po němž se dostali do tlaku opět domácí. Z toho tlaku, byť už ne při přesilové hře, vyústila také čtvrtá branka utkání. Ondřej Benedikt našel svého staršího bratra Jiřího Benedikta, který ranou od modré podruhé skóroval. O chvíli později navíc zatáhl za záchranou brzdu v poslední možné chvíli Jan Kočka. Stanislav Valenta dostal k dispozici exekuci trestného střílení a poradil si jednoduše. Tvrdou ranou z mezikruží prostřelil Mikla a zvýšil na 5:0. Hosté se přece jen dočkali, když se při přesilovce prosadil Jiří Kruček trefou mezi betony Jana Marka, šlo ale jen o čestný úspěch, na který už hosté nenavázali.
Autor reportáže: Marek Kratochvíl