Starší i mladší žáci svá víkendová utkání zvládli, dali 9 gólů

Mladší žáci, Starší žáci 09.10.2013   Michal Pěch

Starší žáci - sobota 5.10.2013

HC KERT PARK PRAHA (0:2;3:2;6:2) HBC Nové Strašecí
Branky: 21:46 Abbas (Kolář) PP, 24:56 Plánička T., 26:47 Kolář (Plánička T., Kamenář), 31:02 Pesl, 33:55 Kamenář, 38:24 Kolář, 39:37 Kamenář (Kolář) PP, 40:42 Kamenář (Kolář), 44:28 Plánička T. (Kamenář) - 1:30 Simandl, 4:36 Linke F. (Linke K.), 16:10 Janecký (Loudil) PP, 18:23 Kučera (Simandl), 32:42 Janecký (Loudil) PP, 36:11 Bílý (Janecký)
Sestava Kertu : Jizba (Šebek) - Havel, Kamenář, Kolář, Plánička T. - Abbas, Hrdlička, Charbuský, Jizba, Pesl
43:42 5:7 3:2 / 0:0

V sobotu na Lužinách nastoupil tým starších žáků proti mužstvu Nového Strašecí, jenž měl na kontě stejně jako náš tým 0 bodů.
Ze začátků to vypadalo, že první vítězství v sezoně si užijí hosté. Již ve druhé minutě se dostali do vedení,které postupně navýšili na 0:4. Přesně v polovině zápasu jsme zaznamenali první úspěch zásluhou Nadima Abbase. Do konce třetiny po gólech Pláničky a Kamenáře svítilo na ukazateli skoré 3:4. Ve třetí části jsme nejprve vyrovnali Kolářem. Strašecí však ve dvojnásobné přesilovce znovu odskočilo. Kamenář střelou z vlastní třetiny po chybě brankáře znovu vyrovnal 5:5. Pak jsme udělali po buly chybu my a hosté znovu vedli. Posledních sedm minut však patřilo domácím hráčům. Kolář vyrovnal, Plánička nás poslal poprvé do vedení a poslední dvě branky Kamenáře dokončili neskutečný obrat v utkání.

Milan Kubíček, trenér HC Kert Park Praha:

Ze začátku jsme hráli bázlivě a čekali, co předvede soupeř. Teprve za nepříznivého stavu jsme začali více běhat a soupeře přehrávat. Snad nás to nakopne do dalších zápasů.

Mladší žáci - neděle 6.10.2013

HC KERT PARK PRAHA (5:0;4:0;0:0) HBC Tygři Mladá Boleslav
Branky: 1:28 Mikeš (Kovárník, Hrdlička), 2:25 Mika (Mikeš), 4:18 Skorčík (Mika) PP, 5:00 Hrdlička, 6:33 Hrdlička, 12:17 Kovárník (Mikeš), 14:43 Bořek-Dohalský (Mika), 15:31 Mika, 16:13 Mikeš (Kovárník)
Sestava Kertu : Jizba D. - Hrdlička, Charbuský, Kovárník, Skorčík - Bořek-Dohalský, Černý, Jizba M., Mika, Mikeš
44:6 3:3 1:0 / 0:0

Mladší žáci přivítali již v početnější sestavě mladé tygry z Boleslavi, od kterých jsme nevěděli co očekávat, jelikož sehráli zatím jen vyrovnané utkání s lídrem skupiny s Mostem.
Na rozdíl od sobotního utkání starších žáků jsme na nic nečekali a hned v první minutě šli do vedení zásluhou Jakuba Kovárníka, jenž dorazil střelu Pavla Hrdličky. Hned v dalším střídání se prosadil Martin Mika a ofenzivní hra plná pohybu a přesných přihrávek lahodila oku přihlížejících diváků. Tygři se stáhli před svého brankáře, a tak další dvě branky dostali od modré od úplně volných obránců. Honza Skorčík zvyšoval na 3:0 a zanedlouho Pavel Hrdlička na 4:0.
Ve druhé části jsme pokračovali v ofenzivní podívané. Kovárník zakončil pohlednou akci s Ondrou Mikešem, na 6-0 zvyšoval nováček našeho mužstva Vojta Dohalský, jemuž naservíroval míček Martin Mika. Za několik vteřin si dvojice spolupráci zopakovala, Martin zakončoval a Vojta nahrával. Poslední branku vstřelil kapitán Ondra Mikeš po důrazu na brankovišti tygrů.
Poslední část se nám již tolik nepovedla. Každý chtěl dát jen gól a tak ho nikdo nedal. Tygři se do žádné šance vůbec nedostali a Dominika Jizbu v bráně tak neprověřili.

První dvě třetiny jsme odehráli podle představ. Napadání po ztrátě míčku, souhra útočníků s obránci. Poslední třetinou jsme si dojem z utkání malinko pokazili. Soupeř nás však moc v obraně neprověřil.