Kert Park nezvládl závěr druhého utkání, prohrál v prodloužení 3:4

Muži A 24.03.2013   Michal Pěch

PLAY-OFF FORD CREDIT extraligy hokejbalu - 2. čtvrtfinále

HC KERT PARK PRAHA (0:0;2:1;1:2 - 0:1) HBC Hradec Králové 1988
Branky: 17:21 Kruček J. (Myslivec), 23:21 Hradecký (Michetschläger), 38:05 Krtička (Kruček M.) PP - 26:07 Lux (Petr) PP, 40:00 Hora, 43:53 Novák (Švanda), 45:12 Bacovský (Novák, Švanda)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Christ, Michetschläger, Rozenberg, Pavlík, Hulín, Kočka - Myslivec,Plzák L., Krtička - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Kruček J.,Rímsky, Janoušek
Rozhodčí: Koskuba, Pečený
Diváci : 75

Úvod utkání byl ve znamení přesilových her. Dvě měli nejprve k dispozici domácí, jednu pak hosté. Zatímco Pražanům se v nich příliš nedařilo, Piráti z Hradce Králové v ní dokázali zahrozit. Nebezpečně střílel Tomáš Hora, ale jeho rána šla mimo. První třetina byla ve znamení opatrné hry a mnoho šancí k vidění nebylo. V závěru třetiny měli domácí opět výhodu muže v poli, ale ani v ní se Pražanům nepodařilo výrazněji ohrozit Šimarovu branku.

Do druhé třetiny vletěli oba celky aktivněji. V sedmnácté minutě pálil nebezpečně Ján Rímsky, ale jeho střelu dokázal Šimara s obtížemi vyrazit. O minutu později se Pražané již radovali. Střelu Jiřího Kručka vyrazil Šimara pouze nad sebe. Ležícímu gólmanovy se již nepodařilo padající balonek zachytit a ten se snesl za jeho záda 1:0. Pražané byli po gólu při chuti a drželi hosty pod tlakem. Ve dvaadvacáté minutě se do šance dostal hradecký Hudeček, ale Leoš Gerlich dobře zasáhl. Ve čtyřiadvacáté minutě se Kert Park prosadil podruhé. Petr Michetschläger našel volného Luďka Hradeckého, který střelou mezi betony překonal Šimaru 2:0. Následně sehráli hosté přesilovou hru. V ní se nejprve dobře domácí bránili, avšak nakonec po střele Luxe inkasovali 1:2. V devětadvacáté minutě se dostal do šance Ján Rímsky, ale překonat Šimaru se mu nepovedlo. Na druhé straně unikl Lux, ale proti němu vytáhl fantastický zákrok Leoš Gerlich.

Hned na začátku třetí třetiny pálil nebezpečně hostující Petr Novák, ale Leoš Gerlich opět výborně zasáhl. Hosté byli v úvodu třetí třetiny aktivnější, což podpořilo i vyloučení Radka Hulína. V něm se však Pražané dobře bránili a k výraznému ohrožení domácí svatyně nedošlo. Na druhé straně nabídli hradečtí Kert Parku přesilovku 5 na 3. V ní se Pražané konečně prosadili, když po přihrávce Martina Kručka střílel pod horní tyč Jan Krtička 3:1. Pirátům se však podařilo o dvě minuty později odpovědět, když od červené čáry prostřelil klubko hráčů před bránou Gerlicha Tomáš Hora 3:2. Horké chvíle Pražanů pokračovali, díky dvěma vyloučením Rímského a Rozenberga. Kert Park se však v oslabení 5 na 3 skvěle ubránil. Hosté zkusili power-play a ta se jim bohužel podařila využít, když se minutu a sedm vteřin před koncem prosadil Petr Novák 3:3. O osudu utkání se tak muselo rozhodovat v prodloužení a rozhodování to bohužel nebylo dlouhé. I hned po buly se zmocnili hradečtí balonku. Ten se dostal až k Janu Bacovskému, jenž umístil střelu mezi nohy Leoše Gerlicha.

Ačkoliv nebyli Pražané v obou utkání horším celkem na hřišti, série se stěhuje do Hradce Králové za stavu 0:2.