Kert Park si spravil střeleckou chuť, na Elbě si smlsnul 1:9

Muži A 19.03.2016   Michal Pěch
Elba DDM Ústí nad Labem (0:3;1:1;0:5) HC Kert Park Praha
Branky: 19:25 Langthaler (Kučera)- 4:27 Fejfar (Kruček M., Šperl), 6:47 Topolánek (Pekárek, Kruček J.), 10:43 Kovář (Pekárek) PP, 26:43 Wróbel (Pekárek), 34:11 Fejfar (Wróbel) PP, 40:58 Topolánek (Fejfar, Šperl) PP, 41:26 Wróbel (Topolánek) SH, 43:17 Pekárek (Wróbel, Topolánek), 44:11 Kovář (Fejfar, Pekárek)
Sestava Kertu : Mikl (Sup) - Nýdl, Pospíšil, Pekárek, Kaucký, Kruček J., Topolánek, Wróbel, Fejfar, Kovář, Kruček M., Rozenberg, Postulka, Michetschläger, Šperl
Rozhodčí: Koskuba, Šulo

Ústí nad Labem i Kert Park Praha si vstup do jarní části představovali asi trochu jinak, dnes si jeden z nich mohl spravit chuť při vzájemném souboji. Na severu Čech se lámal chléb už v první části hry, kdy se v rozmezí šesti minut se dokázali trefit Fejfar, Topolánek a Kovář. Ústí na nepříznivý stav dokázalo reagovat na začátku druhé třetiny, ale přesně mířená střela Langthalera byla bohužel pro domácí jediným světlým momentem. Ještě ve druhé části hosté dokázali zareagovat, když se prosadil Wróbel. Jestli se dá o prvních dvou třetinách mluvit jako o skvělých pro hosty, ta třetí byla ještě lepší. Pražané předvedli palbu jako z kulometu a během závěrečné části nasázeli do branky Elby pět gólů, když se trefil Fejfar, Topolánek, Wróbel, Pekárek a Kovář.

Hodnocení trenéra Davida Kuny

Po takovém utkání nemůžu být než spokojen. Pro nás je to velice důležité vítězství a šli jsme si za ním hned od začátku, dva rychlé góly po sobě nás uklidnili, pak jsme sice v druhé části soupeře chvíli pustili do hry, ale jinak jsme utkání kontrolovali. Gól na 5:1 Ústí definitivně zlomil a my jsme zápas tak trochu exhibičně dohráli a dali ve třetí třetině góly po pěkných akcích. Věřím, že tohle vítězství pomůže mužstvu i po psychické stránce a hráči si budou více věřit. Nicméně není čas na velké slavení, zítra nás čeká derby a tohle vítězství je potřeba potvrdit.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz