Pražanům se v závěru utkání vyrovnat nepodařilo, Kladnu podlehli těsně 1:2

Muži A 03.10.2015   Michal Pěch
HC Kert Park Praha (1:1;0:1;0:0) HBC Alpiq Kladno
Branky: 08:10 Nýdl (Wróbel) PP - 01:10 Šícha (Pražák), 29:30 Kudela (Ogurčák) PP
Sestava Kertu : Mikl (Sup) - Pospíšil, Nýdl, Rozenberg, Skalník, Bošák - Kruček M., Kruček J., Kuna, Topolánek, Wróbel, Kovář, Fejfar, Řebík
Rozhodčí: Koskuba, Pečený

Kert přivítal v nejzajímavějším utkání víkendu Kladno, které do utkání vstoupilo skvěle, když po minutě a deseti vteřinách poslal Alpiq do vedení Petr Šícha. První třetina nabízela velmi zajímavý hokejbal s řadou příležitostí a jednu z nich se povedlo využít i domácím. Ve dvojnásobné přesilovce se dostal Jan Nýdl ke své pověstné střele od modré a zařídil vyrovnání. Kert mohl vzápětí jít do vedení, ale Kuna poslal míček pouze do tyče.

Druhá třetina zápasu přinesla hned v úvodu příležitost pro Kladno, ale Šrámek ve své možnosti neuspěl. Kladenští byli ve druhé části o něco aktivnějším týmem a dostávali se do šancí, ale v zakončení se hostujícímu celku příliš nevedlo. To domácí ve druhé části zahrozili po šanci Bošáka, ale toho dokázal vychytat Hájek. Druhá část nakonec nabídla jeden gólový zasáhl, konkrétně v podání kladenského týmu. Půl minuty před koncem druhé části skóroval v přesilové hře obránce Tomáš Kudela.

Kert vstupoval do poslední části s jednogólovým mankem, ale hned ze začátku posledního dějství bylo lepším týmem Kladno, které domácí nepouštělo do mnoha možností a samo se snažilo přidat třetí zlomovou branku, což se však nepovedlo. Do největší šance se za Kladno dostal Ogurčák, ale míček do branky nedostal. Kertu se naskytla možnost srovnat čtyři minuty před třetí sirénou, ovšem Fejfar s nabídnutou možností nenaložil ke spokojenosti Kertu. V závěru už se nakonec na výsledku nic nezměnilo a Kladno si připsalo výhru za plný počet bodů

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz